19 marca 2015

BabyLab zaprasza do współpracy rodziców niemowląt!

Moi Drodzy!

Współpracuję z toruńskim BabyLab, pracownią badań rozwoju poznawczego dzieci w Laboratorium Neurokognitywnym przy Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii. BabyLab prowadzi obecnie badania nad sposobem w jaki rozwija się słuch, rozumienie mowy, pamięć i procesy poznawcze niemowląt. Dokładne poznanie mechanizmów rozróżniania dźwięków pozwoli nie tylko na opracowanie zabawek edukacyjnych, pomagających w rozwoju dziecka, ale również będzie pomocne we wcześniejszym diagnozowaniu różnego rodzaju zaburzeń.

Badane są dzieci w wieku 8-12 msc!

Badania są nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne. Polegają na na umieszczeniu na główce dziecka czepka z elektrodami (EEG). Przestrzeń laboratorium wyposażona jest w zabawki, łóżeczka, przewijak, wygodny fotel do karmienia.

Co z badania ma sam rodzić? Przede wszystkim poszerzoną wiedzę o rozwoju swojego dziecka! A także udział w eksperymencie, który może przynieść społeczną korzyść.

Rejestracja jest banalnie prosta. Zajmie Wam 30 sekund. Po zarejestrowaniu się oczekujcie telefonu. W trakcie rozmowy lub na pierwszym spotkaniu będziecie mieli okazję poznać szczegóły badań, zadać wszystkie istotne dla Was pytania i dopiero wtedy zdecydować się na pełne zaangażowanie. Jeśli w trakcie projektu poczujecie, że udział jest dla Was zbyt obciążający możecie zrezygnować z niego w każdej chwili. Zespół BabyLabu jest przesympatyczny i otwarty na potrzeby dzieci i ich rodziców.

Rejestracja tu - babylab.icnt.umk.pl

Deklarować chęć udziału można w każdym wieku malucha, najpóźniej jednak ok. 7 miesiąca. Nie musisz czekać aż Twoje dziecko będzie w ósmym miesiącu życia by się rejestrować. Zatem nie zwlekajcie, nie odkładajcie na później!

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz