24 lutego 2016

Z całych sił wierzę w kobiety!

Dlatego serdecznie namawiam do udziału w tegorocznej Manifie!

Każdego! Panie i Panów, matki, i ojców, żony i mężów, siostry i braci, przyjaciółki i przyjaciół. Im nas więcej, tym lepiej!

 "Ciągle to samo, siostro i mamo!
 

(...)

Chcemy zmian. My, kobiety i mężczyźni z różnymi doświadczeniami, różnych orientacji, o różnych poglądach i w różnym wieku stajemy dziś razem żeby walczyć o swoje prawa. Postulaty które dziś zgłaszamy nie są nowe, mówimy o nich już od wielu lat. Zmieniają się władze, a codzienne problemy, które dotyczą nas wszystkich nadal pozostają nierozwiązane. Dlatego dziś krzyczymy: “Ciągle to samo, siostro i mamo!” z nadzieją na zmiany. Za rok chcemy stanąć razem, by świętować i cieszyć się – nie po to by walczyć. Prawa kobiet to prawa ponad połowy ludzkości, bez których społeczeństwo nie może dobrze funkcjonować. Chcemy świata bez dyskryminacji i przemocy, chcemy społeczeństwa równościowego zapewniającego wszystkim bezpieczeństwo ekonomiczne, socjalne i zdrowotne oraz możliwość samorealizacji. Chcemy bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego świata dla naszych mam, sióstr, babć, córek, przyjaciółek, koleżanek. Chcemy go dla żyjących w ich otoczeniu mężczyzn. Chcemy dobrego świata dla siebie."
----

Manifa Toruńska organizowana jest przez nieformalną, bezpartyjną, niehierarchiczną, spontanicznie utworzoną grupę.Więcej na Facebooku - Manifa Toruńska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz